O Juli Chan

 

Imię i nazwisko: Julia Chmielarska
Pseudonim artystyczny: Juli Chan
Data urodzenia: 30 marca 2004
Miejsce urodzenia: Kraśnik, Polska 

Edukacja:

 • Szkoła Muzyczna I stopnia w Kraśniku (specjalizacja: piano)
 • Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku (zajęcia wokalne)
 • Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Kraśniku

 

Wczesna kariera:

 • Finalistka 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, 2016
 • Zwyciężczyni 22. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Mój XXI Wieku" w Bułgarii, 2014
 • Reprezentantka Polski z indywidualną nagrodą specjalną na Euro Stars International Singers Festival na Malcie, 2015
 • Laureatka Grand Prix na II Kongresie Młodych Gwiazd w Szczecinie, 2017

 

Debiut na Polskiej Scenie Muzycznej:

 • Udział w krajowych eliminacjach do 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci z utworem "Na skrzydłach dni", 2016
 • Udział w "The Voice Kids" Polska, edycja druga, 2019

 

Przełomowy singiel:

 • "Miło mi cię poznać" (31 grudnia 2020), autorstwa Magdaleny Wójcik

 

Transformacja w Juli Chan:

 • Przyjęcie pseudonimu "Juli Chan" w grudniu 2020, inspirowanego kulturą Japonii i wpływami Ariany Grande

 

Najnowsze osiągnięcia:

 • Wydanie singla "Zniknę Z Tobą" który dla Juli Chan napisała Cleo (marzec 2021)
 • Singiel "Budzę Się" zdobywa milion wyświetleń na Youtube (czerwiec 2021)
 • Cover "Joe Le Taxi” który podbił francuskie listy przebojów (wrzesień 2021)
 • Pierwszy anglojęzyczny singiel "Not a Crime" i współtworzenie scenariusza do teledysku piosenki – w stylu zwiastunu serialu telewizyjnego (czerwiec 2022)
 • Propozycja do "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" z utworem "Relapse", stworzonym przez producenta Adele i Eda Sheerana (styczeń 2023)
 • Wydanie singla "Wyloguj się" w duecie z Cleo (luty 2023)
 • Kolejny międzynarodowy singiel ‘Stuck in My Head’ (lipiec 2023)
 • Zapowiedź trasy koncertowej i albumu z nagraniami na żywo z ‘The Posh Tour’ (2024)

 

Julia Chmielarska, szerzej znana pod swoim scenicznym pseudonimem Juli Chan, urodziła się 30 marca 2004 roku w Kraśniku. Polska artystka, która od najmłodszych lat wykazuje niezwykły talent muzyczny, rozpoczęła swoją edukację w Szkole Muzycznej I stopnia w Kraśniku, specjalizując się w grze na pianinie. Rozwijając swoje umiejętności wokalne w Centrum Kultury i Promocji w rodzinnym mieście, ukończyła również II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja.

Już jako nastolatka, Juli zyskała rozpoznawalność na krajowej i międzynarodowej scenie muzycznej. Jej wczesne osiągnięcia to m.in. finał 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie w 2016 roku, zwycięstwo na 22. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Mój XXI Wieku" w Bułgarii w 2014 roku oraz wygrana z indywidualną nagrodą specjalną na Euro Stars International Singers Festival na Malcie w 2015 roku. Kolejnym ważnym krokiem w jej karierze było otrzymanie Grand Prix na II Kongresie Młodych Gwiazd w Szczecinie w 2017 roku.

 Sceniczne doświadczenie Juli ugruntowała uczestnictwem w krajowych eliminacjach do 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2016 roku z utworem "Na Skrzydłach Dni", a także za sprawą udziału w drugiej edycji programu "The Voice Kids" w Polsce w 2019 roku.

 

 Przełomowym momentem w jej karierze było wydanie debiutanckiego singla "Miło mi cię poznać", który ujrzał światło dzienne 31 grudnia 2020 roku, zyskując szerokie uznanie słuchaczy oraz krytyków muzycznych. W tym samym czasie artystka przeszła metamorfozę, przyjmując pseudonim "Juli Chan" – wyraz inspiracji kulturą Japonii oraz wpływami takich artystek jak Ariana Grande.

 

Rok 2021 przyniósł wydanie autorskiego singla "Zniknę z tobą", napisanego specjalnie dla niej przez Cleo, a także cover "Joe le taxi", który zrobił furorę na francuskich listach przebojów, w szczytowym momencie zdobywając pozycję nr 3 na liście przebojów radia RTS FM.

 

 

Po tym sukcesie Juli Chan nie zwalnia tempa, w czerwcu 2022 roku zaprezentowała światu swój pierwszy anglojęzyczny singiel "Not a Crime", który współtworzyła.

 

 Początek 2023 roku był dla artystki czasem prób i nowych wyzwań, czego przykładem może być jej propozycja dla programu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" z utworem "Relapse", a także wydanie singla "Wyloguj się" w duecie z Cleo, który szybko znalazł się na ważnych playlistach serwisów streamingowych i w polskich stacjach radiowych 

 

 

Najnowszy międzynarodowy singiel ‘Stuck in My Head’, wydany w lipcu 2023 roku, tylko potwierdził jej obecność na scenie muzyki pop.

 

Juli Chan nie zwalnia tempa, a zapowiedź trasy koncertowej i albumu z nagraniami na żywo z trasy ‘The Posh Tour’ na rok 2024 świadczy o jej nieustającej chęci rozwoju i podboju muzycznych serc na całym świecie.